Mżawka, deszcz! O nie! +ćwiczenia z Ewą Chodakowską

3/03/2015

moda dziecieca_moda dziecieca blog_tania moda dla dzieci_jak tanio ubrac dziecko_cwieczenia z ewa chodakowska

Prawie cały dzień dziś mży, a ja nie wyobrażam sobie nie wyjść z mieszkania. 
Dziecię moje samo przynosi mi kurtkę kilka razy dziennie, więc nie ma opcji, by wytrzymała cały dzień bez spaceru. Zazwyczaj wychodzimy dwa razy- rano ok.11, później 17.
Pierwszy raz idziemy z wózkiem, na większe zakupy i załatwianie spraw. Drugie wyjście jest typowo dla Anielowej- ona nas prowadzi, idziemy nóżkami gdzie tylko zechce.
Nie ma różnicy czy pada czy wieje, wystarczy odpowiedni ubiór i żadna pogodna nas nie powstrzyma! Jestem już tak przyzwyczajona do tego rytmu, że jeden opuszczony spacer i już się denerwuję. Właśnie przez to spacerowanie, przez bieganie za Anielową i  ćwiczenie z Ewą Chodakowską ja zamiast chudnąć, lub chociaż utrzymywać stałą wagę... TYJĘ. A raczej moja tkanka mięśniowa się rozrasta i widzę to na wadze.
Już od dawna wiedziałam, że 3 marca będzie wpis o ćwiczeniach z Ewą.
Dzisiaj mija trzeci miesiąc wylewania moich siódmych potów.
Zaczęło się od tego, że chciałam ujędrnić swoje ciało i zgubić brzuszek- JA, ostatnia w kolejce do jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, od zawsze wyśmiewająca 'męczenie się dla siebie'. Jak można zmienić swoje zdanie o 360st przekonałam się więc na własnej skórze!

Pierwszego dnia, 3.12.2014 zrobiłam serię ćwiczeń wystawioną na fp Ewy Chodakowskiej. Zajęło mi to DWIE! godziny (z przerwami). Po miesiącu ćwiczeń dwie serie robiłam w 55min. To tak dla porównania, abyście mogli sobie wyobrazić w jakiej byłam kondycji. Tragicznej. Tak tragicznej, że gorzej być nie mogło :P

Przez pierwsze trzy tygodnie ćwiczyłam dwa razy dziennie- rano i wieczorem po ok.45min (bez niedziel).
Drugi miesiąc ćwiczeń był już mniej intensywny- jeden wieczorny trening 45min (bez niedziel).
Trzeci miesiąc ćwiczyłam 4-5x/tyg
Docelowo, za miesiąc lub dwa chcę ćwiczyć 3-4 razy w tygodniu. 
Do tego pływam. Basen raz na tydzień (czasem raz na dwa) 10 długości (x25m).

moda dziecieca_moda dziecieca blog_tania moda dla dzieci_jak tanio ubrac dziecko_cwieczenia z ewa chodakowska
Zakwasy?
Ogromne, przez pierwsze 6 tyg były praktycznie codziennie. 

Wykonywałam Model look, Ekstra figurę, Skalpel krzesło, Body express i nałogowo mój ulubiony SKALPEL. 
Dwa razy robiłam Killer, ale to nie mój poziom ;)
Skalpel jest moim ulubionym treningiem z dwóch względów: po raz moja kuchnia ze względu na małe gabaryty nie pozwala mi na wielkie skakanie na wszystkie strony (mam dosłownie tyle miejsca, aby obrócić się wokół własnej osi z otwartymi rękoma), a po dwa jest CICHY w wykonaniu (nie ma głośnego tupania itp). Większość treningów wykonuję, gdy Anielowa śpi, więc te dwa aspekty są niezbędne.
Próbowałam ćwiczyć z innymi filmikami, ale jakoś do mnie nie przemawiają. Do tej pory nie wiedziałam, co wszyscy widzą w 'tej całej' Ewie Chodakowskiej. Uważałam, że robią wiele szumu o nic. Gdy sama zaczęłam ćwiczyć całkowicie zmieniłam zdanie. Mnie jej filmiki motywują, a to, co mówi w trakcie pomaga, pozwala na wykonanie ostatnich powtórzeń. Ewa jako trener w żaden sposób mnie nie denerwuje i choć nie uważam jej za swojego 'góru', bo bardzo daleko mi do tego, to właśnie ona pozwoliła mi nauczyć się czerpać radość z ćwiczeń. 
Do tej pory mam tak, że nie lubię tego, nie cieszę się, że mogę poćwiczyć, ale traktuję to jako swego rodzaju obowiązek. Ale jak tylko tego obowiązku nie spełnię... Czuję się źle. Ćwiczenia sprawiają, że czuję się w niewytłumaczalny sposób SPEŁNIONA i po prostu szczęśliwa. Jestem więc już chyba trochę uzależniona od treningów.
Pierwszy miesiąc ćwiczyłam na boso. Nie chciałam kupować całego stroju i po tygodniu przestać...a pieniądze wywalić w błoto. Po miesiącu stwierdziłam, że chyba już czas kupić buty. Zwykłe, z Lidla za 49zł typowo do ćwiczeń. Są okropne, wyglądem przypominają... Nic właściwie. Są tak brzydkie. Ale chyba nie o to chodzi? Mają być wygodne, dobrze przylegać, trzymać stopę i to właśnie spełniają idealnie. Do tego są bardzo lekkie. 
Jako mały prezencik za swoją wytrwałość za minione trzy miesiące kupiłam sobie spodnie do ćwiczeń. Brakuje mi jeszcze do kompletu sportowego stanika, ale to może na następną miesięcznicę, która mam nadzieję- BĘDZIE. 
Cieszę się z każdego wykonanego treningu, każdy jest dla mnie na wagę złota, na każdym daję z siebie wszystko!!!

EFEKTY?
No właśnie... Nie będzie tu wielkiego wow, bo ich praktycznie brak. Nie wiem, czy coś robię źle, czy to wina braku diety, bo nie stosuję żadnej. Lubię jeść to, na co akurat mam ochotę i nie umiem sobie odmawiać. Słodycze były i są na porządku dziennym, może kiedyś coś zmieni się w mojej świadomości i przestanę, ale to jest wątpliwe. Nie chodzi mi o schudnięcie, ale o zdrową żywność i o zdrowy tryb życia. Bo ćwiczenia to tylko 30%, 70% kryje się pod słowem DIETA!

Waga +1,7kg
 Wymiary:
biust +2cm
talia +1cm
brzuch -2cm (MINUS :D)
biodra +1cm 
udo +2cm

Ale oprócz wymiarów są jeszcze OCZY ;)
Kilka dni temu mój kolega po ok godzinie rozmowy  powiedział, że widzi dużą różnicę zmiany całego ciała (nie widzieliśmy się dwa miesiące), a wierzę, że jest obiektywny, bo już nieraz udowodnił swoją szczerość. Moja Mama nieustannie powtarza mi, że jak cokolwiek robię,to moje ciało jest zbite i jędrne, a jeszcze niedawno było... hmm rozlazłe;)
No i mój mąż, który czuje różnicę poprzez twarde nogi czy napięty brzuch. 
Pozostaje mi ufać ich opiniom i nie poddawać się, a większe efekty w cm może kiedyś się pojawią. 
Czekam z niecierpliwością :P

W tym miejscu miały być zdjęcia mojej małej metamorfozy, ale chyba nie jestem jeszcze gotowa na pokazanie się światu, a może czekam na większe efekty? Sama nie wiem. W każdym razie dziś zdjęć z przemiany nie będzie. 
Ten wpis to dla mnie też motywacja do dalszej pracy, a każde słowo wsparcia od Was będę czytać w każdym dniu 'lenia'.

moda dziecieca_moda dziecieca blog_tania moda dla dzieci_jak tanio ubrac dziecko_cwieczenia z ewa chodakowskaAnielowe kaloszki CelaVi, moje Regatta.


moda dziecieca_moda dziecieca blog_tania moda dla dzieci_jak tanio ubrac dziecko_cwieczenia z ewa chodakowska
moda dziecieca_moda dziecieca blog_tania moda dla dzieci_jak tanio ubrac dziecko_cwieczenia z ewa chodakowskaZobacz także

2 komentarze

  1. daj troche motywacji bo u mnie też wszystko wisi :P

    OdpowiedzUsuń
  2. U mnie podobnie - mimo, że wagowo prawie nic, to jest spora różnica właśnie w jędrnosci, napieciu, mój mąż też decenia:) przestałam być "obwisła'. Każdy trening jest dla mnie również na wagę złota. Biustonosz do cwiczen kupiłam w tamtym tyg w Lidlu;) Pozdrawiam!

    OdpowiedzUsuń

Podobało Ci się? Chciałabyś coś dodać? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad!

OBSERWUJ PRZEZ E-MAIL

INSTAGRAM