Być znaczy mieć.

2/18/2015

byc znaczy miec_co to oznacza byc znaczy miec

Żyję w czasach, gdy być znaczy mieć.
I na nic tu moje wypieranie się, że ja żyję inaczej, że nie zależy mi na ładnych rzeczach, zbędnych dodatkach... Pędzę na tym samym wozie co cały ten świat. Co moja koleżanka, sąsiadka czy fejsbukowa znajoma. I Ty też nie wypieraj się. Chcesz mieć jak najlepsze rzeczy, najbardziej oryginalne gadżety, zajebiste etiu na telefon czy najnowszy leżaczek dla dziecka. Nie jest Ci to do szczęścia potrzebne? Nie jesteś taka? To dlaczego odkładasz właśnie pieniądze na nowy aparat/telefon/samochód/bluzkę? 

Hmm.. No dobra, ale jeżeli od zawsze marzyłam o danej rzeczy i w tym momencie stać mnie na nią, to mam sobie nie kupić tylko dlatego, by nie napędzać czasów 'być znaczy mieć'? 
Co w takim razie z naszymi małymi pragnieniami? Przecież życie jest jedno i w dodatku (ponoć) bardzo krótkie, więc może warto wykorzystać je właśnie na spełnianie marzeń? 
Może po prostu chodzi o to, aby nie afiszować się z tym i nie robić przykrości osobom, które też chcą, a nie mają? 
Zamknę więc w szafie moje nowe buty, na które zbierałam dwa miesiące, aby nie robić przykrości tym, którzy też by takie chcieli ( ale nie chce im się ruszyć tyłka z kanapy, by na nie zapracować). Nonsens. 

Proszę, nie oceniajmy tak łatwo. Może na to co masz zapracowałaś ciężko, a może dostałaś od kogoś. Nie interesuje mnie to. Jesteś szczęśliwa, że to masz? I to jest najważniejsze. Tylko proszę nie wytykaj mi, że JA tego nie mam... Bo może nie chcę. 
Łatwo spojrzeć na kogoś i w 10 sekund ocenić. 
Nie wiesz, czy na to co mam nie zapracowałam wcześniej, a teraz odbieram profity. 
Pomyśl.
Zanim ocenisz.
Zobacz także

0 komentarze

Podobało Ci się? Chciałabyś coś dodać? Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz po sobie ślad!

OBSERWUJ PRZEZ E-MAIL

INSTAGRAM